Dzielnica Zakopanego Olcza

 
Olcza usytuowana jest we wschodniej części Zakopanego, między Bachledzkim Wierchem i Antałówką z jednej strony, a Olczańskim Wierchem i Cyrhlą z drugiej. Od południa Olcza sąsiaduje z zakopiańską dzielnicą Bystre i Tatrami, z którymi łączy ją Potok Olczyski. Wypływa on z Wywierzyska Olczyskiego na Polanie Olczyskiej, płynie przez całą Olczę i wpada do Zakopianki na Ustupie. Północną granicę Olczy stanowi szosa, łącząca Zakopane z Nowym Targiem.

Olcza ma w zasadzie jedną ulicę, biegnącą przez całą osadę z południa na północ. Nosi ona nazwę Droga do Olczy. Adresy jednakże wyznaczają osiedla - dawne siedziby rodów góralskich, od których osiedla biorą swe nazwy; od południa są to: Pardałówka, Zajączyniec, Oberconiówka, Huty, Mrowce, Gawlaki, Piszczory, Janosówka, Walkosze, Galicówka, Topory, Stary Młyn, Klusie, Stachonie, Rybkówka, Wojdyły, Frączkówka, Ustup. Od wschodu do Olczy przylegają osiedla: Hrube Wyżnie i Niżnie, Toporowa Cyrhla, Wyskówki i Zoniówka.

Na Olczy mieszka ok. 1800 osób. Zdecydowana większość z nich to rdzenni górale.

Na Zakopiańskiej Olczy mieści się Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik.

Nasze domki usytuowane są na osiedlu Stary Młyn, w bezpośrednim sąsiedztwie roztaczają się pastwiska i łąki Bachledzkiego Wierchu z przepiękną, jedyną w swoim rodzaju panoramą Tatr.

Raj dla wszystkich spragnionych spokoju jak również osób lubiących aktywny wypoczynek: doskonałe warunki do uprawiania nordic walking, narciarstwa biegowego, turystyki rowerowej, itp.

W pobliżu rzeka Olczanka- spełnia zadanie wodopoju dla saren i jeleni, które to chętnie schodzą wiosną i jesienią.

Z jednej strony blisko centrum miasta ( 5 km) z drugiej strony okolica bardzo spokojna z dala od miejskiego zgiełku, pełna zieleni, i świeżego powietrza.

 

 

Cennik

welcome

- styczeń, luty, Wielkanoc, Boże Ciało – od 400zł/doba
- lipiec, sierpień - od 350zl/doba
- marzec, czerwiec, wrzesień, grudzień - od 300zl/doba

Połozenie

Olcza usytuowana jest we wschodniej części Zakopanego, między Bachledzkim Wierchem i Antałówką z jednej strony, a Olczańskim Wierchem i Cyrhlą z drugiej. Od południa Olcza sąsiaduje z zakopiańską dzielnicą Bystre i Tatrami, z którymi łączy ją Potok Olczyski...

Kontakt

Domki Klimatyczne
Elżbieta Bochnak
ul. Stary Młyn 4b
34-500 Zakopane Polska
Telefon komórkowy: +48 605 571 624
email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

top